2020 İlk Yarı Retro

Yazar Voo Blogger 05/02/2020 0 Yorumlar

 

Retro’yu bizler gezegenleri geri gitmesi olarak bilsek de bir gerçek var ki gezegenler asla geri gitmezler ama kendileri geri gitmese de her Retro da bizlerin gerilediği aşikar. İşte tam da bu sebepten dolayı gökyüzünde Retro gerçekleştiği zaman dikkat etmemiz gerek bazı hususlar ön plana çıkar. Bu durumlar gezegenler ve burçlarla girdiği ilişkiye göre değişir. 

 

2020’nin ilk Retrosu 17 Şubat’ da Merkür retrosu balık burcunda başlayıp 10 Mart’ da kova burcunda nihayet bulacak.

Bu hiç sevmediğimiz Merkür retrolarından bir tanesi olacak. Merkür balık burcunda geri hareket edecek yani o kadar yavaşlayacak ki bize geri gidiyormuş gibi gelecek. Şimdi malum balık burcu duygusallığı ile ön planda olan burcumuzdur. O yüzden bu dönem de duygusal kararlar, vicdanımızı rahatsız eden ama bizi zorlayan durumlara yönelik kararlardan kesinlikle kaçmamız gerekir. Merkür’ün de iletişim gezegeni olduğunu biliyoruz o yüzden söylediklerimiz ve yaptıklarımıza ekstra dikkat etmemiz gereken dönemdeyiz. Yeni sevgili dönemi değil, eskiyle barışma dönemi hiç değil. Mümkünse dinlenin. Gündelik hayatta gecikmeler çok olur çalışanlar dikkat.  Ve kesinlikle elektronik cihaz almayın. Retro da hayat durur sanmayın yarım kalan işleri tamamlamanın tam zamanı.

 

2020 Retrosu’ nda Merkür retrosu bu yıl içinde 3 kez gerçekleşecek tarihleri ise; 

18 Haziran 2020 yengeç burcunda başlayacak – 12 Temmuz 2020 yengeç burcunda bitecek

14 Ekim 2020 akrep burcunda başlayacak – 3 Kasım 2020 terazi burcunda bitecek

 

Merkür’den sonra olan Venüs retrosu’ nu ise 13 Mayıs 2020 de yaşamaya başlayıp 25 Haziran 2020 de noktalayacağız

 

2020’nin ikinci Retrosu 13 Mayıs 2020 Venüs retrosu ikizler burcunda başlayıp 25 Haziran 2020 de yine ikizler burcunda nihayet bulacak.

Venüs hayatımızın sevgi ihtiyacını temsil eder. Bu Retro dönemin de ilişkiyi ya da tavırları sorgulamaktan kaçının.  Sorgulamak durumu iyice karmaşık hale getirecektir. Sosyal ilişkimiz de mercek altında bu Retro da. Kısacası tüm ikili ilişkilere dikkat.  Dış güzelliğimizi ilgilendiren bir hamle yapmayın çok mecbur değilseniz saç bile boyatmayın.

 

Eski sevgililerin kafa karıştırma dönemidir Venüs retrosu. Tabi o akıl karıştıran kişi sizde olabilirsiniz durmadan aklımıza gelebilir eski sevgililer. Bu dönem de ayrılık yaşanırsa Retro da giden Retro da gelir kuralını unutmayın geri gelecektir sakın hemen karalara bağlamayın

 

Kadınsal rahatsızlıklar ön plana çıkabilir o yüzden hanımlar, beyler cinsel ilişkiler de korunmayı sakın ihmal etmeyin

 

Maddi anlamda aşırılıktan kaçın maddi sıkıntı çekebilirsiniz. Hatta rutini bozun tasarrufa geçin

 

Yaratıcılığınızı kullanın. Sanatsal çalışmaları olanlar bu dönemde iyice odaklansınlar harikalar yaratma zamanı

 

Ertelenen tarihlerin gündeme gelme zamanı. Evlilik, nişan ya da söz gibi ertelenmiş ikili gönül ilişkilerinin tam gündeme gelme zamanıdır

 

2020 Retrosu’nda Venüs retrosu 1 kez gerçekleşecek

Bloger: Türkan Yakut

Yorum Yap