Aksesuar Seçimi Hakkında

Yazar Voo Blogger 27/02/2018 0 Yorumlar
Aksesuar ve takılar sıradan günlük bir kıyafeti şık hale getirebilen hayatımızda ki sihirli değneklerimizdir. En az elbise ve çanta kombini kadar takıların kıyafetlerimiz ve vücut tiplerimiz ile olan kombinleri de çok önemlidir. Vücut tipiniz, yüz hatlarınız, kıyafetiniz, boyunuz bunların hepsi takı ve aksesuar seçimlerin de önem taşımaktadır. Takı seçimin deki belli başlı ipuçlarını şöyle sıralayabiliriz.
 
Eğer Sade kıyafet giyilmişse çok katlı kolyeler tam sizin kıyafetinize göre sizi sıradanlıktan çıkaracak doğru bir hareket olacaktır. Bu tip kolyeleri taktığımız da bileklerimizi ve kulaklarımızı boş bırakmak göz yormayacaktır.
İş yerinde kullanılmak üzere takı seçerken abartılı ve iddialı tasarımlardan uzak durmak da fayda vardır. Sarkan bileklikler, abartılı yüzükler aynı zaman da pc kullanımını da zorlaştıracaktır. Topuz bir saça kullanacağınız inci siyah salkım küpe size sade bir şıklık katacaktır.
Özel geceler de seçtiğiniz elbise taşlı detaylı olsun ya da olmasın bununla beraber kullanacağınız taşlı bayan bileklikler şıklığınızı gözler önüne serecektir. Bu aşama da dikkat etmeniz gereken nokta bilekliklerle beraber küpe ve kolyeyi aynı anda tercih etmemenizdir. Eğer kolye kullanıyorsanız küpeyi, küpe kullanıyorsanız kolyeyi kullanmamalısınız.
 
Takım seçimi sadece bulunduğumuz yere göre değil saçlarımıza göre de oldukça önemlidir.
Kısa Saç: Gösterişli kolyeler yani çok katlı kolyeler, uzun iki kat olabilen kolyeler ya da  dikkat çeken figürlü kolyeler; melek kolye, fil kolye gibi fashion gözde kolyeler oldukça havalı bir görünüm için ideal seçimlerdir.
Uzun Saç: Boynunuz eğer uzunsa, uzun salkım gösterişli küpeler sizin için isabetli bir seçim olacaktır. Boynunuz kısa ise orta büyüklükte taşlı halka küpeler oldukça şık olacaktır.
Orta Boy Saç: Saçlarınız omuzlarınız da olacak kadar orta ölçülere sahip ise dikdörtgen küpe, kare küpe gibi geometrik küpeler siz tamamlayacak aksesuar olacaktır. Eğer tercihinizi küpeden yana yapmak istemiyorsanız iki kat olabilecek uzunlukta olan kolyeler size mistik bir hava katacaktır.
 

Yorum Yap