2019 Kaş Trendine Doğallık Hakim Oldu

Yazar Voo Blogger 25/02/2019 0 Yorumlar

Geçen yıl olduğu gibi 2019 da yine doğallık kazandı. Kaşlar da yine trend doğal görünüm olacak o yüzden hadi kızlar 8 adımda doğal görünümlü kaşlar yapalım

  1. İlk adım olarak bir kaş fırçasından yardım alacağız. Kaşlarınızı bir kaş fırçası ile yukarı doğru tarayın. Bu adım size fazla kaşlarınızın daha rahat görünmesine yardımcı olacaktır. Fazla uzun duran kaşlarını bir makas yardımı ile kesin. Bu durum da sadece ucu küt ve küçük olan makaslar kullanırsanız daha verimli sonuç elde edersiniz.
  2. İkinci adımımız kaşın şekillenmesi adımı olacak. Ama burada yüzünüzün şekli hayati nokta olarak öne çıkmaktadır. O yüzden önce yüzünüzün hatlarını tanımanız çok önemli. Bu konu ile ilgili geniş bilgiyi yüz şekillerine göre kaş modelleri ilgili yazımda bulabilirsiniz.
  3. Kaş serumunuzu unutmayın. Unutmayın doğal kaşların ilk kuralı gür kaşlardır. O yüzden kaş serumunuz sizin için bir ruj kadar sıradan bir malzeme olmalıdır. Kaş jelinize serumunuzdan birkaç damla ekleyerek kaşlarınızı hem belirginleştirmiş olup hem de beslemiş olacaksınız yani kısacası bir taş da iki kuş. Serum sonuç verene kadar kaşı seyrek olan bayanlar ise yardımcı ürünlerle kaşlarının arasından ve kenarlarından hafif adımlarlar geçerek seyrek olan kaşların daha gür görünmesini sağlayacaklardır. Kaşları gür olan ama yanında serum olmayan bayanlar ise ile saç parfümünü kaşına kullanarak kolayca şekil verebilirler. Burada önemli olan bu işlemler sizin için rutin bir işlem değil sadece hayat kurtarıcı işlem olmalıdır.
  4. Kaşları doldurma da kalem ilk tercih olarak kullanılsa da ikinci tercih olarak krem bazlı ürünler uygulanabilir. Krem bazlı ürünler kullanıldığında kaşlarınızı aynı renk far ile sabitlerseniz uzun süreli kullanabilirsiniz
  5. Kaşlarınızın için eski yöntem tek ton kullanmayı bırakın. İki ton (bir ton kendi kaşınızın rengi-diğer ton ise bir ton ya da iki ton açık rengi)  ile tüy görünümlü taklit ederek doldurma işlemini tamamlayın. Ve doğal kaşlarınıza merhaba deyin.
  6. Eğer hiçbirini yapmaya vaktiniz yoksa kaküllü saç modelleri ile kaşınızı kapatın eğer saçınız buna izin vermiyorsa öne çıkan vamp bir ruj rengi ile dikkatleri dağıtın.

Yorum Yap