Makyaj Süngerini Doğru Kullanıyor musunuz?

Yazar Voo Blogger 20/12/2017 0 Yorumlar

 

Bazı kilit malzemeler vardır ki yokluğu her şeyi alt üste edebildiği gibi varlığı her şeyi değiştirebilir. İşte onlardan bir tanesi makyaj süngeridir. Makyaj süngeri doğru noktada doğru seçildiği takdir de yüzünüz de mucizeler yaratabilir. Peki, biz bu seçimleri neye göre yapabiliriz diye aklınızdan geçen soruları duyar gibiyim hemen bunlar için sizlere bir kaç ipucu vereceğim.

 

Makyaj öncesinde süngerinizin kuru olmamasına çok dikkat etmelisiniz. Kuru süngerinizi hafifçe nemlendirirseniz bu işinizi görecektir. Bununla elimize ne geçti diye merak ediyorsanız; bu sayede hem süngeriniz fondöteni emmemiş olacak hem de süngerinizi yumuşacık kullanarak cildinizi tahriş etmemiş olacaksınız. Cildinizi aydınlık göstermesi de ekstra bonusunuz olacaktır.

 

Sürdüğünüz fondöteni yaymak istediğiniz takdirde süngerinizin geniş tarafını kullanmalısınız. Süngerinizi doğru kullanmanız için unutmayın; geniş kısımlar yüzünüzün yanak ve alın bölgesi içindir. Dar ve ya sivri kısımlar ise; burnunuzun çevresi, göz çevresi, dudaklarınızın kenarı içindir.

 

Elbette makyaj süngerleri sadece fondöten kullanmak için değildir. Süngeriniz ile aydınlatıcı, pudra ve allık da sürebilirsiniz. Fondöteni tüm yüzünüze süngerinizin geniş tarafı ile uyguladıktan sonra suratınızın T bölgesine elmacık kemiklerinize ve gözaltınıza transparan pudranızı sürerek daha aydınlık bir görünüm elde etmeniz mümkündür. Daha belirgin bir yüz elde etmek istiyorsanız suratınızın T bölgesine elmacık kemiklerinize ve gözaltınıza bronz pudra uygulamanız yeterlidir.

 

Süngerlerin sivri tarafları sizler için yaratıcı olmak adına çok güzel bir adımdır. Süngerlerin sivri tarafları ile sıvı rujlarınızı, farlarınızı kullanabileceğinizi unutmayın. Renklerinizi süngerin ucunda karıştırarak kendinize özel renkler çıkarabilmeniz mümkündür.

 

Makyaj süngerinizi muhakkak çantanızdan ayırmayın çünkü süngerler fırçalara göre daha homojen dağılım sağlar ve cildinizin pürüzsüz görünmesini sağlar. Bir kadın daha başka ne isteyebilir ki?

 

Bloger: Türkan Yakut

Yorum Yap