Yaza Geri Sayım

Yazar Voo Blogger 12/03/2019 0 Yorumlar


Yaz geliyor ve neredeyse bütün uzmanların ortak fikri geç yemek yemekten kaçınmak. Çünkü yapılan araştırmalara göre ne kadar geç yemek yersek vücudumuzun o kadar yağ bağladığı yönünde. Biz   kadınlar bu saatler de ne kadar çok zorlandığımızı en iyi bilenlerdeniz. Ve birçok kişinin genelde rejimi hep bu saatlerde sonlanır.

 

Rejimin bize verdiği bu yükün altından kalkmak elbette adım adım olmalı. Ve bu merdivenin ilk basamağı açlığınızın sizi ele geçirmesine engel olmak olacaktır.

 

Akşamın geç saatlerin de sınırda bir acıkma hissi ile dolaşmaya başlarız. Ama gece vaktini atıştırmalıklar olmadan da rahatça geçirebileceğimizi biliyor musunuz?

 

Eğer tam olarak durumunuz buysa açlık krizinizin ya da yeme isteğinizin geçmesi için, rejiminizin ziyan olmaması için sizlere birkaç alternatif sunacağım hadi başlayalım

 1. Bir bardak su, bitki çayı ya da kefir için. Vücudunuzun gün boyunca yeterli sıvıyı aldığından da emin olun. Çünkü yeterli sıvı almanız gece açlık sinyallerini azaltacaktır.
 2. Sıvınızı aldınız hala isteğiniz geçmediyse mutfağa gidip atıştırmalık hazırlamadan önce 10 dk bekleyin. Kendinizi oyalayacak bir şeyler yapın.
 3. 10 dk geçti ve hala isteğiniz devam ediyorsa dişlerinizi fırçalayın. Diş fırçalamanın verdiği temizlik ve nanenin ferah hissi tat alma duygunuzu tatmin edecektir.

Rejiminizi bir kenara itmeden önce bunu başarana kadar bi krizi geçirmek için adımlara devam edeceğiz.

 1. Evet diş fırçalamak da işe yaramadıysa, kulaklarınızı çimdikleyin. Bazı uzmanlara göre kulaklarınızın ön kısmına baskı uygulamak iştahınızın azalmasına yardımcı olmaktadır. Önce sağ kulağınızın ön kısmına parmağınızla birkaç saniyeliğine bastırın. Sonra aynısını sol kulağınıza
 2. Her zaman yanınız da şekersiz nefes tazeleyicilerden bulundurun. Hemen hemen kalori barındırmayan bu ürünler sizi hem meşgul eder hem de size ferahlık hissi verir. Aslında diş fırçalama aşamasının değişik bir oyalama taktiği de diyebiliriz.
 3. Ve beyninize küçük oyunlar oynayın. Evin her yerine rejim yapıyorum, atıştırma yasak, yaz geliyor, sence buna değer mi? gibi yazılar yazın ve yapıştırın
 4. Kesinlikle eve abur cubur dediğimiz ürünleri almayın.
 5. Eğer işiniz ve şartlarınız buna elveriyorsa kesinlikle erken yatın
 6. Hedeflerinizi unutmayın ve az zaman kaldı diye kendinizle konuşun.
 7. Kendinize kilo verme meteryalleri edinin. ( dergi, video gibi)
 8. Kendinize yeme günlüğü tutun. Atıştırmadan önce gün boyunca neler yediğinizi gözden geçirin ve buna hakkınız olup olmadığına karar verin.
 9. Rejimde ne kadar yol aldığınızı düşünün ve bu kadar yol aldıktan sonra tek bir atıştırmalıkla bunu mahvetmeyin
 10. Ve etrafınızda ki herkese rejime başladığınızı anlatın. Bu sizin kaçamaklarınızı azaltacaktır.

Yorum Yap