Yüz Şekline Göre Kaş Modelleri

Yazar Voo Blogger 25/01/2019 0 Yorumlar

Bakışımızdan, duruşumuza kadar söz sahibi olan kaşlarımızın elbette kş doğal olması kadar şeklinin nasıl olduğu da önem taşımakta. Çoğu kadın kaşlarının yüzüne göre şekil aldığını bilse de bunu yanlış uyguluyor. Sizler de kaşlarının şeklinin doğru olup olmadığını bu yazıyı okuduktan sonra kontrol edebilirsiniz.

 

YUVARLAK YÜZ İÇİN KAŞ MODELİ

Yuvarlak yüzlü olmanın en olumsuz tarafı kişiyi biraz kilolu göstermesidir. Ama kaşlarınıza vereceğiniz şekil ile algıları tamamen tersine çevirebilirsiniz. Eğer yuvarlak bir yüzünüz varsa kaşlarınıza hafif köşeli ve kavisli bir şekil vermeniz gerekir. Bu hareket yüzünüzün daha uzun görünmesine neden olacaktır.

 

OVAL YÜZ İÇİN KAŞ MODELİ

Bu yüz şekline sahip olanlar iddialı olmayan, dengeli, yumuşak açılı ve aşırya kaçılmamış  şekilleri tercih etmeleri gerekir. Dümdüz kaşlardan ve az önce anlattığımız kavisli kaşlardan ksinlikle uzak durmaları gerekir. Bu modelleri kişinin ifadesine zarar verecektir.

 

KARE YÜZ İÇİN KAŞ MODELİ

Kare yüz şekline sahip olanlar yüzü keskin hatlara sahiptir. Bu yüzden kaşlarda sert hareketlerden uzak durmalı gerekir. Yuvarlak ve yumuşak hafif dokunuşlarla şekil vermeleri gerekir. Güçlü ve dağınık kaşlar onlar için ideal bir model olacaktır. Sert görünümü bu şekilde yumuşatabilirler.

 

UZUN YÜZ İÇİN KAŞ MODELİ

Uzun yüz yapısında önemli olan hareket yüz hatlarını biraz daha geniş göstermektir. Bunun içinde kavissiz, kalın kaşlar oldukça uygun olacaktır. Bu yüz hatlarında kavis yüzün daha da uzun görünmesine neden olacaktır.

Yorum Yap