Peeling Nedir?

Yazar Voo Blogger 27/02/2018 0 Yorumlar

En önemli kıyafetimiz olan cildimizi yenilemek ve taze tutmak için her kadının vazgeçilmezi olan peelinglerin faydası saymakla bitmez. Birçok faydaları arasın da en başta gençleştirici etkisi olması ve cildi yenilemesi gelmektedir. Sadece bu iki sebep bile bizi her gün peeling kullanmak için ikna etmektedir. Peki tam olarak peeling cildimizde ne yapmaktadır? 

Peeling tam olarak üst ölü derinin soyulması ile derinin yenilenmesi ve varsa cilt sorunlarının düzeltilmesin de en önemli yardımcımızdır. Bu işlem deki en önemli görev ciltteki ölü tabakaları ya da hasar görmüş tabakaları kaldırarak sağlıklı tabakayı ön plana çıkarmaktır. Peeling işlemi ile cildimize sinyal göndeririz, vücudumuzu uyarırız ve yeni hücre oluşumunuz hızlandırmış oluruz. Böylece mükemmel bir cilde sahip oluruz.

Peeling ile elastikiyet kaybı, çatlak, kırışık, kuruluk, genişlemiş gözenek, erken yaşlanma, cilt yorgunluğu temel sorunları ortadan kaldırmış oluruz.

Peeling uygulamak için en doğru zaman banyo sonrasıdır. Bu aşama da dikkat etmeniz gereken bir kaç önemli nokta vardır.

  • Birincisi göz ve dudak çevresine asla uygulamamanız gerekmektedir.
  • İkincisi ise ufak bir peeling parçası ile küçük bir yere uygulayıp herhangi bir alerjiniz olup olmadığınızı anlamanız gerekmektedir. Özellikle hassas bir cilde sahip olanlar ya da alerjik bünyesi olanlar bu konuda daha da dikkatli olmalıdır
  • Akne sorunu yaşayan kişilerin peeling kullanması önerilmektedir.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise peelingi uygularken sert ve cildinize zarar verebilecek uygulama hareketlerinden kaçınmaktır. Peelingi nazik bir şekilde, parmak uçlarınızla, fazla bastırmadan ve masaj yaparak uygulamanız gerekmektedir.

Peeling kullanımında eğer kahve aromalı peeling, lavanta aromalı peeling, kavun aromalı peeling gibi aromalı peelingler tercih edilirse peeling işleminden sonra da kokusu ile de iz bırakmış oluruz.

Bloger: Türkan Yakut

Yorum Yap